Cisco SB SFP (mini-GBIC) 1000Base-LH

Artikelnummer: 604212 / Tillverkarens artikelnummer: MGBLH1

More pictures from

Allmänt
Producentens garanti (månader) 240
Typ av enhet SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC)
Formfaktor Insticksmodul
Nätverksfunktioner
Anslutningsteknik Kabelansluten
Typ av kablage 1000Base-LH
Datalänkprotokoll GigE
Dataöverföringshastighet 1 Gbps
Optisk våglängd 1310 nm
Max överföringsavstånd 40 km
Expansion/Anslutning
Gränssnitt 1 x Ethernet 1000Base-LH - LC x 2
Kompatibla kortplatser 1 x SFP (mini-GBIC)
Kompatibilitetsinformation
Designat för P/N: MGBBX1, MGBLH1/EU, MGBLH1-UK, MGBLX1, MGBSX1, MGBSX1-EU, MGBSX1-UK, MGBT1, MGBT1-EU, MGBT1-UK