TP-Link MC220L SFP Media Converter

Gigabit, Half/Full-Duplex, hot-swappable

Artikelnummer: 1214944 / Tillverkarens artikelnummer: MC220L

More pictures from TP-Link MC220L SFP Media Converter

299:-
+ frakt från 19:-
15 st i lager (2-3 vardagar leveranstid)
Allmänt
Producentens garanti (månader) 36
Typ av enhet Fibermediekonverterare
Formfaktor Extern
EAN 6935364030476
Nätverksfunktioner
Anslutningsteknik Kabelansluten
Typ av kablage 1000Base-LX, 1000Base-SX, 1000Base-LH
Datalänkprotokoll GigE
Dataöverföringshastighet 1 Gbps
Optisk våglängd 850 nm / 1310 nm
Max överföringsavstånd 10 km
Funktioner Flödeskontroll, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), fullt duplexläge
Standarder som följs IEEE 802.3z, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x
Expansion/Anslutning
Expansionskortplatser 1 (totalt)/ 1 (ledig) x SFP (mini-GBIC)
Gränssnitt 1 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 hona
Diverse
Standarder som följs FCC
Strömtillförsel
Nätdel Extern strömadapter
Mått och vikt
Bredd 9.5 cm
Djup 7.3 cm
Höjd 2.7 cm
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift 0 °C
Max temperatur vid drift 40 °C
Luftfuktighet vid drift 10 - 90%
Kompatibilitetsinformation
Designat för P/N: TL-MC1400
Riktlinjer för produktrecensioner