Ubiquiti Single-Mode 10GB SFP

LC connector 2 pack, Single mode, 10Gbps, 10km, 2-fiber

Artikelnummer: 920741 / Tillverkarens artikelnummer: UF-SM-10G

More pictures from Ubiquiti Single-Mode 10GB SFP

1 390:-
Fri frakt
Köp nu - betala om 3 månader!
Delbetala från 191:- per mån se priser
Inte i lager. 4 st. förväntas att skickas 5 februari 2023 (osäkert datum)

Ubiquiti Single-Mode 10GB SFP

UF-SM-10G är en höghastighets 10 Gigabit SFP+ transceivermodul för användning i nätverksutrustning. Den använder en enda LC-kontakt för både överföring och mottagning av data. Med ett maximalt avstånd på 10 km över singelmodsfiber är UF-SM-10G idealisk för långdistansdataöverföringstillämpningar.

Allmänt
Producentens garanti (månader) 12
Förpackad kvantitet 2 (specificationerna gällerenskild post)
Typ av enhet SFP+ sändar/mottagarmodul
Formfaktor Insticksmodul
EAN 810354025938
Nätverksfunktioner
Anslutningsteknik Kabelansluten
Datalänkprotokoll 10 GigE
Dataöverföringshastighet 10 Gbps
Optisk våglängd 1310 nm
Max överföringsavstånd 10 km
Expansion/Anslutning
Gränssnitt 1 x 10Gb Ethernet - LC-enkelläge hona x 2
Riktlinjer för produktrecensioner